Afbeelding
Foto: Remco Weterings

TERUGBLIK | Wind, regen en waaiers: ZLM Tour trekt door Steenbergen

Door: Sanne Brusselaars Algemeen

STEENBERGEN - Windkracht zes, slagregen en open polderwegen: eenvoudig was de derde etappe van de ZLM Tour vrijdag allerminst. De ruim 200 kilometer lange rit voerde het internationale peloton van Roosendaal naar Bergen op Zoom en daarbij werd ook de gemeente Steenbergen aangedaan. Onder loodzware omstandigheden trokken de renners door het West-Brabantse en Zeeuwse landschap richting de finish in Bergen op Zoom.


“Roosendaal en Bergen op Zoom hebben nooit verder uit elkaar gelegen dan vandaag”, grapte de organisatie. Waar de twee steden normaal gesproken slechts een kleine afstand van elkaar verwijderd zijn, kregen de renners vrijdag een etappe van ruim 200 kilometer voorgeschoteld. De route voerde onder meer tweemaal over de Oesterdam en over open polderwegen, waar de harde wind vrij spel had.
 

De omstandigheden maakten de derde etappe tot een ware uitputtingsslag. Windkracht zes uit het westen en stevige regenbuien teisterden het peloton. Na afloop waren de gevolgen daarvan duidelijk zichtbaar. Heel wat renners ploften compleet uitgeput neer bij hun verzorgers. “Ze hebben vandaag zwarte en groene sneeuw gelijktijdig gezien”, zo werd de zwaarte van de rit na afloop omschreven.

Hollands koersweer

De harde wind zorgde onderweg voor een koers waarin de renners flink aan de bak moesten. Uiteindelijk bleef een sterke kopgroep van tien man over die mocht gaan strijden om de etappezege.

“Er is vandaag hard gereden, dit was echt Hollands koersweer. Ik weet zeker dat er renners van de buitenlandse ploegen zijn geweest die nog nooit onder zulke omstandigheden hebben moeten waaier rijden”, aldus een van de deelnemers na afloop.

Uiteindelijk bleek de Duitser Max Walscheid van Lidl-Trek de sterkste. Hij kwam op de Gertrudisboulevard in Bergen op Zoom als eerste over de finish. De Italiaan Alessio Magagnotti eindigde als tweede en Danny van Poppel werd als beste Nederlander derde.

Bidons scoren

Ondanks het slechte weer was bij de finish in Bergen op Zoom veel publiek aanwezig. Speaker Laurens van de Klundert, voor wie de derde etappe een thuiswedstrijd was, moest bijna moeite doen om boven het geklap van het publiek op de bebording uit te komen.

Na de finish wisten vooral de kinderen niet hoe snel ze richting de renners moesten komen. Met één duidelijk doel voor ogen: bidons scoren. Een vader stond inmiddels met een volle rugzak te wachten toen zijn zoontje terugkwam met een bijzonder exemplaar: een bidon van geletruidrager Mathias Vacek.

“Als wij op zondagmorgen een rondje maken, staan ze bij terugkomst niet zo te wachten om onze bidons in ontvangst te nemen hoor”, lachte de vader. Juist het feit dat de renners zo bereikbaar zijn, maakt volgens hem de wielersport zo mooi.


Vacek eindwinnaar

Na de loodzware rit door onder meer Steenbergen en over de Oesterdam stonden de renners nog twee etappes te wachten. Zaterdag werd in en rond Schijndel gekoerst, waarna de ZLM Tour zondag werd afgesloten in Waalwijk.

Walscheid, die vrijdag de etappe naar Bergen op Zoom won, eindigde uiteindelijk als tweede in het algemeen klassement. Zijn Tsjechische ploeggenoot Mathias Vacek hield de gele trui vast en werd na vijf koersdagen gehuldigd als eindwinnaar van de ZLM Tour. Axel van der Tuuk eindigde als derde. De slotetappe in Waalwijk werd gewonnen door de 19-jarige Brit Henry Hobbs van Team Visma | Lease a Bike. 

Afbeelding
ZLM Tour raast door de gemeente Bergen op Zoom
ZLM Tour raast door de gemeente Bergen op Zoom
ZLM Tour raast door de Brabantse Wal
ZLM Tour raast door de gemeente Bergen op Zoom
Afzien voor de renners in de derde etappe van de ZLM Tour op de Oesterdam


Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief