De ME in Tholen
De ME in Tholen Foto: PROVICOM

Vijf arrestaties na uit de hand gelopen demonstratie tegen noodopvang in Tholen

Door: Sanne Brusselaars Algemeen

THOLEN - Bij de onrust rond de demonstratie tegen de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Tholen zijn dinsdagavond vijf mensen aangehouden. Dat heeft de politie woensdagochtend bekendgemaakt. De demonstratie bij het gemeentehuis werd eerder op de avond op last van de locoburgemeester ontbonden, waarna onder meer de Mobiele Eenheid (ME) werd ingezet.

Buiten het gemeentehuis had zich dinsdagavond een grote groep demonstranten en belangstellenden verzameld. Binnen vond op dat moment een extra raadsvergadering plaats over de geplande noodopvang aan de Postweg, waar maximaal 150 asielzoekers voor een periode van maximaal 2,5 jaar moeten worden opgevangen.

In de loop van de avond ontstond buiten onrust. De locoburgemeester besloot daarop de demonstratie te laten ontbinden. Mensen die op dat moment in het gemeentehuis aanwezig waren, mochten het gebouw vanwege de veiligheid tijdelijk niet verlaten.

ME ingezet

De politie kwam met meerdere eenheden naar het gemeentehuis. Ook de ME en een politiehelikopter werden ingezet. Volgens de politie maakten verschillende aanwezigen zich schuldig aan opruiing en beledigingen richting agenten.

De aanwezigen werden vervolgens door groepen ME’ers weggestuurd. Niet iedereen gaf daar volgens de politie gehoor aan. De politie laat woensdagochtend weten dat de inzet uiteindelijk heeft geleid tot vijf arrestaties.

Waarvan de vijf aangehouden personen precies worden verdacht, is nog niet bekendgemaakt.

Vijf arrestaties na uit de hand gelopen demonstratie tegen noodopvang in Tholen


Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief