Afbeelding
Foto: José van der Wegen

Molen Johanna gaat op voor de herkansing: 24 uur draaien voor Kindervakantiewerk

Door: José van der Wegen Algemeen

HUIJBERGEN - De hitte gooide eind juni roet in het eten van de molenmarathon voor Kindervakantiewerk Huijbergen bij Molen Johanna in Huijbergen. Maar er komt een herkansing. Want in het weekend van 25 en 26 juli gaat de molen alsnog 24 uur lang draaien ter ondersteuning van Kindervakantiewerk. De wieken gaan draaien vanaf 12.00 uur zaterdagmiddag tot zondagmiddag 12.00 uur. 

De kinderen van de kindervakantieweek in Huijbergen hebben dan wel al hun activiteiten achter de rug, aangezien deze week gehouden wordt van 20 tot en met 24 juli aanstaande. Maar alle ondersteuning is welkom en dus is het zaak tijdens de 24 uur van Molen Johanna massaal naar de molen te komen. 

Er zijn diverse molenproducten te koop, waarbij de opbrengst dus voor Kindervakantiewerk Huijbergen is. “Daarnaast is er een heuse prijsvraag, waaraan men voor 1 euro kan deelnemen door te raden hoeveel omwentelingen de wieken totaal zal maken tijdens die marathon. Want dat kunnen we gewoon bijhouden, aangezien er een tellertje op de molen zit. En natuurlijk staat er ook een collectebus waar men kan doneren voor Kindervakantiewerk Huijbergen”, aldus molenaar Judo Goris. Het verzoek is zoveel mogelijk contant geld mee te nemen voor de prijsvraag, zodat de opbrengst echt ten gunste komt van Kindervakantiewerk Huijbergen en er geen bankkosten verrekend hoeven te worden. Ook zullen er gedurende de 24 uur nog diverse activiteiten georganiseerd worden, zoals bijvoorbeeld pannenkoeken bakken. De molen zal ook in de nachtelijke uren draaien en toegankelijk zijn voor bezoekers, een unicum dus om mee te maken. 



Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief