
Walk of Life driedaagse: soms is een wandeling alles wat je nodig hebt
AlgemeenBERGEN OP ZOOM - Inwoners van de Brabantse Wal en omgeving kunnen gratis meedoen aan Samen Buiten, de landelijke driedaagse van Walk of Life. Ook in de regio Bergen op Zoom trekt een groep drie ochtenden samen naar buiten. Niet om een prestatie neer te zetten, maar om elkaar te ontmoeten, een gesprek te voeren, te luisteren of gewoon samen een stukje op te lopen. De driedaagse begint op zaterdag 10 oktober: World Mental Health Day.
Het leven kan soms veel vragen. Stress, verlies, ziekte, zorgen of het gevoel vast te lopen: iedereen kan ermee te maken krijgen. Juist op zulke momenten kan het helpen als iemand niet tegenover je zit met een oplossing, maar gewoon naast je loopt.
Dat is precies waar Samen Buiten om draait. Deelnemers wandelen drie ochtenden met een vaste groep en een vrijwillige coach. Er is ruimte voor ontmoeting, aandacht en ontspanning. Onderweg zijn er korte, speelse oefeningen die helpen om even uit het hoofd en in het moment te komen.
Even uit je hoofd
Angie de Ruijter, holistisch coach en vrijwillig wandelcoach van Walk of Life in Brabantse Wal, organiseert de lokale wandeling met collega natuur- en leefstijlcoach Annehieke Scheffer.
Zij nodigt inwoners uit om mee te doen: “Vorig jaar mochten we de eerste wandelingen begeleiden in de regio. Geïnteresseerden vanuit drie provincies vonden hun weg naar het Klaproosveld, Oudland, Fort de Roovere en Dintelse Gorzen. Na de driedaagse zijn we maandelijks verder blijven wandelen in de regio, met regelmatig nieuwe deelnemers en wisselende startlocaties. Ervaringen worden gedeeld in de veiligheid van de groep, terwijl we actief buiten bezig zijn in de inspirerende natuur die onze regio rijk is. “
“Iedereen van 18 tot 100 jaar is welkom, ongeacht conditie, leeftijd of wandelervaring.” vult ze aan. Deelname is gratis. Een diagnose of hulpvraag is niet nodig.
Geen therapie en geen prestatie
Samen Buiten is geen therapie en geen sportprogramma. Het gaat niet om hoeveel kilometer je loopt of hoe snel je bent. De vrijwillige coaches zorgen voor een veilige en laagdrempelige sfeer waarin deelnemers elkaar kunnen ontmoeten en even kunnen vertragen.
“Er is veel pijn in onze samenleving die niet altijd zichtbaar is,” zegt initiatiefneemster Nienke van Ree van Walk of Life. “Tegelijkertijd verlangen mensen naar echte aandacht en iemand die gewoon even naast hen loopt. Daar is Walk of Life uit ontstaan. Tijdens deze drie dagen hoef je niets uit te leggen of op te lossen. Je mag komen zoals je bent.”
In de regio Bergen op Zoom vindt de eerste van de drie wandelingen plaats op zaterdag 10 oktober om 9.30 uur bij Fort de Roovere/Melanen (verzamelen op de parkeerplaats aan de Ligneweg in Halsteren). Het duurt tot ongeveer 12.30 uur. Er wordt ongeveer vijf kilometer gewandeld. Aanmelden kan via de website van Walk of Life.




